„Нашата војска се вика - вистина“ | Теми | DW | 07.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

„Нашата војска се вика - вистина“

Како деца живееле во ист град, Натан Гросман во гето, Јенс-Јирген Вентцки во една вила. Таткото на Натан бил жртва на холокаустот, таткото на Јенс-Јирген пак - соучесник во злосторства и геноцид. Денес Натан и Јенс-Јирген се пријатели.

Гледај видео 03:15

Прочитај го и ова