Начелна согласност | Теми на денот | DW | 21.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми на денот

Начелна согласност

Македонскиот претседател, Бранко Црвенковски и премиерот, Никола Груевски, направија чекор кон надминување на застојот во меѓусебните односи.

default

Едно од клучните прашања на средбата во кабинетот на претседателот, беше составот на судскиот совет. За советот се расправаше и на лидерската средба, на која беше поканет и Црвенковски.