Натпартиски антивладин протест во Скопје | Сите содржини | DW | 17.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Натпартиски антивладин протест во Скопје

Илјадници граѓани се собраа денеска (17.05.2015) на мирен, граѓански, натпартиски и антивладин протест пред зградата на Владата на Македонија, а со најава дека ќе трае се‘ додека премиерот Груевски не поднесе оставка.

Граѓани, членови и поддржувачи на опозициски партии, активисти на невладини организации и здруженија, членови на студентски и други пленуми и голем број јавни личности се дел од мирниот, граѓански, натпартиски и антивладин протест пред зградата на Владата на Македонија, а со најава дека ќе трае се‘ додека Груевски не поднесе оставка.

Прочитај го и ова