НАТО војници загинаа во Авганистан | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

НАТО војници загинаа во Авганистан

Во напад врз конвој на НАТО во источен Авганистан загинаа двајца војници на меѓународната мисија. До експлозијата дошло кога едно од возилата нагазило на мина. Засега не е објавена националноста на жртвите, но во тој дел на земјата има најмногу американски војници.