Натегања кој да реагира прв во случајот „Хитлер на маички“ | Македонија | DW | 20.08.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Натегања кој да реагира прв во случајот „Хитлер на маички“

На тезгите во чаршијата во Охрид наводно се продавале производи со ликот на Хитлер. Во полицијата стигнале повеќе анонимни јавувања кои укажале на ваквата продажба. Градоначалникот на Охрид, нареди експресна истрага.

default

Реклама