Наскоро и Олимпијада за роботи? | Старт | DW | 13.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Наскоро и Олимпијада за роботи?

Додека натпреварите на Олимпијадата во Пјонгчанг во алпско скијање страдаат поради силните ветришта, такви проблеми немаше за група роботи.

Гледај видео 01:17
Now live
01:17 минути