Насилство во Пакистан | Вести | DW | 20.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Насилство во Пакистан

*

На северозапад од Пакистан во бомбашки напад се убиени тројца војници, а осуммина се ранети. Според полицијата, атентаторот го насочил автомобилот бомба кон една полициска станица. Овој дел на Пакистан важи за тврдина на екстремистички групи, а таму се кријат и членови на Ал Каеда.