Насилство во Ирак | Вести | DW | 15.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Насилство во Ирак

Два автомобила-бомби експлодираа на едно место во Багдад во рок од пет минути и предизвикаа смрт на најмалку 18 лица, додека преку 40 се ранети. Северно од главниот ирачки град се судрија два американски хеликоптера при што загинаа двајца војници.