НАСА –напори за безбедно спуштање на „Атлантис“ | Вести | DW | 22.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

НАСА –напори за безбедно спуштање на „Атлантис“

*

Американската служба за вселенски летови НАСА и натаму се труди околу безбедното враќање на земјата на вселенскиот брод „Атлантис“.Поради лошото време во Флорида,се бара друга локација,можно е тој да слета во пустината северно од Лос Анџелес.Бродот има доволно резерви да остане во земјината орбита до в недела.„Атлантис“ 13 дена беше во вселенска мисија во Меѓународната вселенска станица ИСС.