Напаѓачот од Минхен имал психички проблеми | Сите содржини | DW | 10.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Напаѓачот од Минхен имал психички проблеми

Напаѓачот кој утрово уби едно лице и рани уште тројца на железничка станица во близина на Минхен е Германец со психички проблеми кој немал исламистички мотив и покрај тоа што извикувал „Алах е голем“, соопшти баварската полиција.

Гледај видео 01:14
Now live
01:14 минути

Прочитај го и ова