Напад со беспилотно летало во Пакистан | Вести | DW | 02.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад со беспилотно летало во Пакистан

*

Пет лица загинаа во Пакистан во ракетен напад со беспилотно летало, велат очевидци. Во нападот врз куќа во близина на медреса во градот Мираншах на границата со Авганистан, се повредени и повеќе лица. За сега нема други детали за инцидентот. Напади со беспилотни летала најчесто спроведуваат американските сили кои се наоѓаат во соседен Авганистан.