Напад на ајкула на сурферско натпреварување | Старт | DW | 20.07.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Напад на ајкула на сурферско натпреварување

Шокирачки сцени на сурферски натпревар во Јужноафриканската република. Камерите снимија како австралискиот сурфер Мик Фанинг беше нападнат од ајкула.

Гледај видео 01:32
Now live
01:32 минути