Напад – Кабул | Вести | DW | 19.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Напад – Кабул

Во самоубиствен напад врз еден конвој на американсата амбасада во авганистанскиот главен град, Кабул, според официјални американски наводи повредени се повеќе лица, меѓу кои и едно дете. Американскиот амбасадор не бил во конвојот. Претходно полицијата соопшти дека во нападот загинале неколку лица.