Напад врз руски полицајци | Вести | DW | 31.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад врз руски полицајци

*

Еден руски полицаец загина а најмлаку тројца се повредени во напад врз полициски автобус во руската република Ингушетија. Полицијата соопшти дека непознати лица рафално стрелале врз конвојот кој превезувал полицајци на задача во регионот. Засега нема информации за идентитетот на напаѓачите.