Напад врз полициско возило на влезот на Скопје | Македонија | DW | 04.01.2008
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Напад врз полициско возило на влезот на Скопје

Еден полицаец е убиен, а двајца се ранети, при напад врз полициско возило на влазот од Скопје. МВР денеска треба да излезе со официјано соопштение.

default

МВР - Скопје

Македонската полиција сеуште не соопштува детали околу нападот врз возилото на полициските специјалци на влезот од Скопје. Вчера попладне еден полицаец беше убиен, а двајца ранети, откако од цивилно возило бил отворен оган врз полицијата. Премиерот Никола Груевски во првата изјава повикувајќи се на Министерството за внатрешни работи, рече дека е можно да се работи за напад од криминалци.

Реклама