Напад врз палестинскиот логор на север на Либан | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Напад врз палестинскиот логор на север на Либан

*

Либанската армија отвори артилериски оган врз исламистичките борци на палестинскиот бегалски логор Наар ал Баред на север на земјата. Во нападот се смета дека погинале четворица војнции а повеќемина се повредени. Претходно 150 цивили го напуштија логорот.