Напад во Малатија | Вести | DW | 18.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад во Малатија

Во нападот во една христијанска издавачка куќа каде с епечати Блиблија во турскиот град Малатија денеска е убиен и еден Германец.Ова го изјави гувернерот на провинцијата за новинскаат агенција НТВ.Напаѓачите им ги пресекле гркланите на жртвите откако претходно ги врзале.Биле пронајдени три трупови.Се спасил четвртиот човек,кој според медиумите,скокнал низ прозорецот и е во болница.