Напад во Газа | Вести | DW | 05.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад во Газа

*

При израелски воздушен напад во појасот на Газа убинеи се две лица, а уште 15 други членови на Исламски Џихад се повредени. При нападото, три ракети целно биле испукани во автомобил. Израелската армија го потврди нападот и соопшти дека возилото транспортирало експлозивен материјал. Од појасот на Газа потоа беа испукани две ракети врз израелскиот град Сдерот. Во нападот нема повредени.