Нападнат домот на Шолц | Вести | DW | 22.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нападнат домот на Шолц

*

Непознати сторители во текот на ноќта го нападнале домот на новиот германски министер за труд Олаф Шолц. Напаѓачите фрлале камења и шишиња со боја врз објектот. Министерот за време на нападот бил во својот дом. Причинета е само материјална штета.