Напади во Ирак | Вести | DW | 04.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Напади во Ирак

Шест ирачки полицајци загинаа во напад во северниот дел на Ирак. Полицијата го потврди инцидентот но засега не изнесува детални информации. Американската армија во меѓувреме потврди дека еден нејзин припадник загинал, а двајца се ранети во напад врз патрола во близина на Багдад.