Назад во Ландсхут | Сите содржини | DW | 15.01.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Назад во Ландсхут

Невообичаена акција во знак на протест против политиката кон бегалците на канцеларката Меркел. Првиот човек на регионалната управа во Ландсхут испрати автобус со бегалци пред кабинетот на канцеларката. Дел од нив решија денеска да се вратат назад во Баварија.

Гледај видео 01:51
Now live
01:51 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова