Награда за „чекачот“ Лео | Сите содржини | DW | 29.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Награда за „чекачот“ Лео

Голем аплауз за големиот актер: по две децении со бројни главни улоги, Леонардо ди Каприо го доби првиот Оскар за најдобар глумец во филмот „Повратник“. За најдобар филм е прогласен „Под лупа“.

Гледај видео 02:35
Now live
02:35 минути

Прочитај го и ова