Мушараф - ултиматум | Вести | DW | 08.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мушараф - ултиматум

*

Пакистанските сили за безбедност го засилуваат притисокот црз исламистите забарикадирани во комплексот на Црвената џамија во главниот град Исламабад. Стотици војници го стегнаа обрачот околу опколената џамија. Во нејзините ѕидишта со експлозив се направени повеќе отвори, за – како што е речено - да им се овозможи бегство на многу жени и деца кои биле користени како жив штит.