Мушараф предлага извори во Пакситан на 8 јануари | Вести | DW | 19.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мушараф предлага извори во Пакситан на 8 јануари

*

Претседателот на Пакистан Первез Мушараф предлага да се оддржат парламентарни избори на 8 јануари. Сегашната вонредна состојба ќе помогне да се гарантира неопходната безбедност за време на изборниот процес, рече Мушараф неколку часови по средбата со државниот подсекретра на САД Џон Негорпонте. Мушараф воведе вонредна сотосјба на 3 ноември.