Мушараф номинираше шеф на армијата | Вести | DW | 02.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мушараф номинираше шеф на армијата

*

Петседателот на Пакистан Первез Мушараф го номинираше пранешниот шеф на тајните служби генерал Киани за негов наследник на функцијата шеф на пакситанската армија, соопшти портпарол на армијата во Исламабад. По жестока критика од страна на опозицијата Мушараф најави дека ќе се повлече од функцијата шеф на армијата, доколу во сабота биде реизбран за претседател на државата.