Мушараф избегна атентат | Теми на денот | DW | 25.12.2003
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Мушараф избегна атентатПакистанскиот претседател Первез Мушараф според официјални информации за малку избегнал атентат во градот Равалпинди.Конвојот возила на претседателот поминал само кратко пред експлозијата на камион-бомба и притоа загинале најмалку седум лица.Според информациите од полицијата се работи за самоубиствен атентат поради неговата определност за борба против терористичката мрежа Ал каеда. Ова е веќе втор напад врз Мушараф во рок од две недели.
Реклама