Мушарав ја предупредува САД | Вести | DW | 08.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Мушарав ја предупредува САД

*

Пакистанскиот претседател Первез Мушарав ја предупреди САД од воени напади против терористите на Ал Каеда на територија на неговата земја. Моменталната дискусија во САД ги закопува заедничките напори во борбата против тероризмот, рече Мушарав во Карачи. Американскиот претседател Џорџ Буш во понеделникот зборуваше за можна воена акција на пакистанска територија.