Мустаќи од 140 сантиметри | Теми | DW | 07.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Мустаќи од 140 сантиметри

На традицонален фолклорен фестивал во Србија , пензионираниот градежен работник Зоран Лазаревќ беше крунисан за крал на мустаќлиите. Неговите мустаќи имаат должина од еден метар и 40 сантиметри.

Гледај видео 00:59