Мустафај - оставка | Вести | DW | 25.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мустафај - оставка

Албанскиот министер за надворешни работи, Бесник Мустафај, денеска поднесе оставка. На прес конференција во Тирана тој околу причините за оставката изјави дека е уморен. Мустафај на функцијата стапи во септември 2005 година.