Муслимани се молат во црква во Берлин | Сите содржини | DW | 18.05.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Муслимани се молат во црква во Берлин

Црква во Берлин ги отвори своите врати за муслиманите кои се молат во текот на Рамазан. Во време кога џамиите се полни, ова е убава иницијатива, велат верниците.

Гледај видео 02:13

Прочитај го и ова