Муслиманите го прославија Рамазан Бајрам | Панорама | DW | 26.06.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Муслиманите го прославија Рамазан Бајрам

Ширум светот муслиманските верници го славеа големиот верски празник. За првпат по пауза од четири години, празникот беше одбележан во слобода и во ирачкиот град Мосул

Големиот муслимански празник Рамазан Бајрам беше одбележан на различни начини во повеќе делови на светот. Повеќе детаљи погледнете во видеото:

Гледај видео 01:30

Муслиманите го прославија Рамазан Бајрам

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама