Музичкиот вкус на сирењето | Теми | DW | 25.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Музичкиот вкус на сирењето

Швајцарски производител на сирење го промени вкусот на својот Ементал со пуштање музика во процесот на зреење. Тркалата Ементал биле изложени на хип хоп, рок или класична музика. Која музика придонесла за најдобар вкус?

Гледај видео 01:49