Музиката е мојот пасош | Теми | DW | 20.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Музиката е мојот пасош

По лавината реакции на јавноста за двојното државјанство на годинешниот македонски претставник на Евровизискиот натпревар во Ротердам, и делото на Жанета Вангели во спотот за песната „Here I stand“, зборуваме со баритонот Васил Гарванлиев и неговите ставови за ситуацијата во која се наоѓа.

Гледај видео 07:38