Музеј за градот на Рашка | Свет | DW | 16.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Музеј за градот на Рашка

Сместен во зграда од 19 век, музејот „Рас“ ја раскажува приказната за Нови Пазар. Што артефактите зборуваат за историјата и сегашноста на Нови Пазар, истражуваа Македонката Александра и Албанката Суадела.

Гледај видео 02:59

#dw_BalkanBooster: Музеј за градот на Рашка

WWW-линкови

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама