МРТ повторно ќе ги емитува програмите на Дојче веле | Македонија | DW | 06.06.2011
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

МРТ повторно ќе ги емитува програмите на Дојче веле

МРТ повторно ќе ги емитува емисиите на Дојче веле на македонски јазик и на албански јазик, откако привремено беше прекинато емитувањето поради изборниот процес во Македонија.

default

Почитувани корисници,

Од нашиот партнер Македонска радиотелевизија добивме известување дека од 07. јуни 2011 година повторно ќе ги презема емисиите на Дојче веле на македонски јазик во 08 часот и 30 минути, во 15 часот и во 16 часот и 30 минути како и утринската емисија на албански јазик во 08 часот и 30 минути. Пренесувањето на емисиите беше привремено прекинато на 22. мај 2011 година по желба на нашиот партнер за време на изборниот процес во Македонија.

DW.COM