Мртви при лизгање на земјиштето во Бангладеш | Вести | DW | 11.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Мртви при лизгање на земјиштето во Бангладеш

*

При лизгање на земјиштето уништен е сиромашен кварт во Бангладеш. Во населбата на работ на пристанишниот град Читагонг, според спасувачките екипи, животот го загубиле најмалку 35 лица, а многумина се водат како исчезнати. Лизгањето на земјиштето беше предизвикано од монсунски дождови.