МПЦ – молебен – Хаг | Вести | DW | 15.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

МПЦ – молебен – Хаг

Денеска во сите храмови на МПЦ по неделната литургија ќе се одржат молебени за духовна поткрепа на двајцата обвинети пред Хашкиот Трибунал, Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски. МПЦ во соопштението ги повикува сите христијани во земјата заедно да дадат молитвена поддршка за македонските бранители обвинети пред Судот во Хаг.