МПЦ – молебен за Бошковски и Тарчуловски | Вести | DW | 15.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

МПЦ – молебен за Бошковски и Тарчуловски

Денеска во сите храмови на МПЦ, по неделната литургија, се одржаа молебени за духовна поткрепа на двајцата обвинети пред Хашкиот Трибунал, Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски, како и за нивно праведно судење. Со молебенот во соборниот храм “Свети Климент Охридски” во Скопје началствуваше поглаварот на МПЦ, господин господин Стефан.