Мохамед Али: Портрети на шампионот | Сите содржини | DW | 04.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Мохамед Али: Портрети на шампионот

Тој беше боксерска легенда и медиумска икона. Мохамед Али почина на 74-годишна возраст. Потсетуваме на него, неговиот живот и остварувања преку портрет- фотографиите претставени на голема изложба во Берлин.