Морин на Косово | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Морин на Косово

“Статус кво на Косово не може да потрае и потребно е решение кое на целото население ќе му донесе мирна иднина, изјави денеска новиот француски министер за одбрана, Ерве Морин кој е во посета на покраината. Според него тоа го покажале и насилните демонстрации врз Србите од март 2004 година.Морин кој прво беше во посета на француските војници на северот на Косово, ќе има средби и со косовските политичари и КФОР.