Момент на 6. коло на Бундеслигата | Теми | DW | 01.10.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Момент на 6. коло на Бундеслигата

Голманот на екипата на Штудгарт, Рон-Роберт Цилер, влезе во историја! Тој е одговорен за можеби најлудиот автогол на сите времиња во Бундеслигата.

Гледај видео 01:21