Молк за руските војници во источна Украина | Старт | DW | 17.10.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Молк за руските војници во источна Украина

Официјално во источна Украина нема жртви од Русија. Москва настојчиво негира дека руски војници се борат и гинат на страната на проруските сепартисти во Донбас. Потрагата по вистината е опасен потфат...

Гледај видео 04:35
Now live
04:35 минути