Можното повторно обединување на Кипар | Старт | DW | 04.08.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Можното повторно обединување на Кипар

Поминаа точно четири децении од поделбата на Кипар. Сега, по толку време, постои надеж за нов почеток. Економската криза во грчкиот дел од островот ги поттикна напорите за повторно обединување на островот.

Гледај видео 02:44
Now live
02:44 минути