Можни санкции против Иран | Вести | DW | 29.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Можни санкции против Иран

*

Петте вето сили во Советот за безбедност на ОН и Германија во спорот околу иранската атомска програма изработија листа со нови санкции против Техеран.Но,новата резолуција нема да биде донесена пред ноември,до кога треба да бидат готови извештаите на Меѓународната агенција за атомска енергија и на ЕУ околу спорната иранска нуклеарна програма.