Може ли Шалке да го изненади „десеткуваниот“ Бајерн? | Теми | DW | 21.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Може ли Шалке да го изненади „десеткуваниот“ Бајерн?

Во дербите на 4. коло на Бундеслигата, шампионот Бајерн влегува со три победи од три меча, додека лани второпласираниот Шалке има исто толку порази. Единствената шанса за Шалке може да биде големиот број повредени играчи во екипата од Минхен.

Гледај видео 01:33