Могерини: охрабрени сме од напредокот меѓу Скопје и Атина | Сите содржини | DW | 28.05.2018

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Могерини: охрабрени сме од напредокот меѓу Скопје и Атина

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини по работниот доручек со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров во Брисел изјави дека сите ЕУ министри поддржуваат позитивен исход од преговорите.

Прочитај го и ова