Многу чоколадо за малку пари | Сите содржини | DW | 02.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Многу чоколадо за малку пари

Сигурно знаете колку чини Вашето омилено чоколадо. А, знаете ли колку од тие пари добиваат производителите на какао? Многу малку! Многу од тие луѓе живеат во сиромаштија. Притоа, сѐ би можело да биде многу едноставно.