Младите трајно го напуштаат Балканот | Сите содржини | DW | 11.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Младите трајно го напуштаат Балканот

Во Сараево се одржа регионална конференција „Емиграција на младите од земјите од Западен Балкан - решенија низ политиките“, која се занимаваше со прашањето на иселување на младите, а беше во организација на Националниот демократски институт во БиХ и со партнерство од подмладоците на девет политички партии во БиХ. Меѓу учесницитет беше и македонската пратеничка Ивана Туфегџиќ.

Гледај видео 02:52

Прочитај го и ова