Миса за загинатите војници | Вести | DW | 24.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Миса за загинатите војници

Со минута молчење германскиот Буденстаг денеска им оддаде почит на тројцата загинати војници во Авганистан. Бундесверот синоќа во Келн организираше миса за војниците кои загинаа во бомбашки напад минатата недела. Министерот за одбрана Франц Јозеф Јунг на мисата изјави дека овие луѓе ги дале животите за доброто на Авганистан и придонеле во обезбедување на мирот во светот.