Мирни протести и лекување на раните | Старт | DW | 29.04.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Мирни протести и лекување на раните

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вчера ги продолжи протестите. На повикот за наглaсено мирни демонстрации се одзваа околу 2000 симпатизери. Забележително засилено беше полиициското присуство пред канцеларијата на ЕУ, каде што се одржа протестот. Сосема поинаку ситуацијата изгледаше претходната вечер.

Гледај видео 01:37